Hotel Lomnica kultúrne ožije, privíta prvých návštevníkov

Hotel Lomnica Foto: TASR/Oliver Ondráš

Tatranská Lomnica 29. júla (TASR) - Na terase Hotela Lomnica v Tatranskej Lomnici sa uskutoční koncert s názvom Symphony Night. V podaní 35-členného symfonického orchestra z Košíc, Filipa Tůmu a Heleny Szabóovej zaznejú priamo pod holým nebom známe operné árie, ale aj svetové skladby či filmové piesne. Koncert sa uskutoční v nedeľu 31. júla o 19.30 h.

„Terasa hotela Lomnica sa premení na operu pod modrou oblohou a s výhľadom na Lomnický štít. Týmto koncertom chceme ukázať, že kultúrny život, ktorý v Tatranskej Lomnici v minulosti bol, sa postupe vracia,“ povedala marketing & PR manažérka hotela Lenka Maťašovská.

Budova hotela z roku 1893 prinesie po rekonštrukcii noblesu, ktorou sa hotel vyznačoval i v minulosti. Otvorenie hotela pre verejnosť je naplánované na december tohto roku. „Sedenie bude zabezpečené. Keďže sa bude koncert konať vonku a vo večerných hodinách, ľuďom odporúčame, aby si so sebou zobrali radšej teplejšie oblečenie, prípadne deku. Zároveň chceme poprosiť všetkých návštevníkov, aby akceptovali pokyny polície a usporiadateľskej služby pri parkovaní vozidiel a tiež pri pohybe okolo hotela,“ upozornila Maťašovská.

Vstup na koncert je bezplatný. Ako doplnila Maťašovská, je určený pre všetkých návštevníkov Vysokých Tatier a regiónu, ale tiež pre domácich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.