Prisťahovalecká politika zmietne vedenie Európy, tvrdí L. Kósa

Foto: TASR/AP

Budapešť 29. júla (TASR) - Súčasná voľná prisťahovalecká politika môže zmietnuť celú európsku politickú garnitúru, povedal v rozhovore pre dnešné vydanie maďarského denníka Magyar Hírlap predseda parlamentnej frakcie vládnucej strany Fidesz Lajos Kósa.

K októbrovému referendu o povinnom prerozdeľovaní utečencov na základe kvót v Európskej únii Kósa podotkol, že Maďarsko bude jedinou členskou krajinou Európskej únie, kde ľudia budú môcť vyjadriť svoj názor o prisťahovalectve.

"Bruselským vodcom, ktorí sa považujú za demokratov, evidentne prekáža, že väčšina Maďarov zrejme odmietne ich migračnú politiku," vyhlásil politik vládnucej strany, podľa ktorého maďarská vláda i Fidesz sa domnievajú, že zlé fungovanie únie treba zmeniť a len ten, kto zdieľa tento názor, je ozajstným priaznivcom únie.

Poslanci maďarského parlamentu 10. mája v zrýchlenom konaní schválili uznesenie, ktoré nariaďuje uskutočniť ľudové hlasovanie o povinnom prerozdeľovaní utečencov. Prezident János Áder vypísal referendum na 2. októbra.

"Ste za to, aby Európska únia aj bez súhlasu maďarského parlamentu mohla stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?" znie otázka plebiscitu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.