PRIESKUM: Iba každý dvadsiaty Slovák má doma klimatizáciu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP/Mahesh Kumar A.

Bratislava 29. júla (TASR) - Priemerný Slovák nemá domá klimatizáciu, napriek tomu letné horúčavy zvláda bez väčších problémov, voľný letný čas trávi najmä doma a denne vypije jeden až dva litre čistej vody alebo minerálky. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti eCall, ktorú realizovala na reprezentatívnej vzorke 1272 respondentov. Z prieskumu vyplynulo, že až 90 percent Slovákov si na aktuálne letné horúčavy dokázalo zvyknúť. Problém s vysokými teplotami má len necelých desať percent opýtaných. TASR o tom informoval generálny manažér spoločnosti Ľuboš Pajerský.

Iba päť percent slovenských domácností má nainštalované klimatizačné zariadenie, ktoré počas horúcich dní naplno využíva, aby dokázali fungovať bez problémov. Zvyšok opýtaných (95 %) klimatizáciu doma nemá a ako pomôcku využívajú vetranie, ventilátory alebo teploty jednoducho vydržia.

Viac než polovica opýtaných trávi horúčavy doma, len 22 percent v záhrade a iba šesť percent trávi tento voľný čas pri vode a na kúpaliskách. Zvyšné percentá svoj voľný čas trávia bežne ako v inom ročnom období, bez ohľadu na počasie.

Pri otázke, koľko tekutín Slováci vypijú, respondenti odpovedali, že štandardne jeden až dva litre denne. Len osem percent sa vyjadrilo, že cez deň vypijú menej ako liter tekutín, avšak vedia, že by mali zvýšiť prísun tekutín hlavne v tomto teplom období.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.