Benátsku noc si užilo zhruba 2400 návštevníkov

Richard Rikkon Foto: TASR

Štrbské Pleso 1. augusta (TASR) – Počas poslednej júlovej soboty (30.7.) sa konala na Štrbskom Plese Benátska noc. Zúčastnilo sa na nej viac ako 2000 návštevníkov.

Toto podujatie sa uskutočnilo v tomto roku až na druhýkrát, pretože pôvodný termín 16. júl museli organizátori pre zlé poveternostné podmienky preložiť. Podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrey Žigovej Benátska noc má nevšednú atmosféru. Na breh Štrbského plesa zavítalo počas nej zhruba 2400 návštevníkov, ktorí si mohli vychutnať tóny harfy či zabaviť sa na divadelných predstaveniach. Pozornosť divákov pútali zrkadlové sochy, chodúľové divadlo i klavírny koncert Richarda Rikkona. "Niektoré veci nejdú vyjadriť, musíte ich len precítiť a ja som toto podujatie precítil naplno. Musím len potvrdiť, že pri brehu Štrbského plesa vládne pozitívna energia prírodnej čakry," uviedol klavirista Richard Rikkon. 

Počas dňa sa na hladinu Štrbského plesa vypravilo z prístavu 200 člnkov. "Benátskou nocou a prípravou ďalších podujatí chceme prinavrátiť tomuto plesu dlhoročnú tradíciu, keď si kúpeľní hostia, spríjemňovali svoj pobyt večernými zábavami, hudbou a člnkovaním. Chceme, aby táto lokalita v rámci Vysokých Tatier mala výnimočnú pozíciu," dodal starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.