Počet obetí bombového útoku v Bagdade z 3. júla stúpol na 324

Ilustračné foto z Bagdadu. Foto: TASR/AP

Bagdad 1. augusta (TASR) - Samovražedný bombový útok, ktorý sa odohral 3. júla v centre Bagdadu, si podľa aktuálnych údajov vyžiadal najmenej 324 mŕtvych. Informovala o tom v nedeľu iracká ministerka zdravotníctva Ádila Hammúdová-Husajnová, ktorej vyhlásenie priniesla agentúra Reuters.

Uvedený počet ešte nemusí byť konečný, keďže forenzné tímy podľa ministerky pokračujú v práci s cieľom identifikovať telá nájdené po tomto útoku.

Bilancia ministerstva zdravotníctva zo 7. júla uvádzala 292 obetí na životoch; s postupujúcou identifikáciou sa však potvrdilo, že zahynuli aj osoby evidované predtým ako nezvestné.

K odpáleniu nálože na obchodnej ulici v bagdadskej štvrti Karráda, kde tvoria väčšinu obyvateľstva šiitskí moslimovia, sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Išlo pritom o najsmrtiacejší bombový útok v Iraku od zvrhnutia tamojšieho režimu Saddáma Husajna pri vojenskej invázii pred 13 rokmi.

Okrem Karrády otriasol výbuch v rovnakom čase aj bagdadskou okrajovou štvrťou Šaab. K útokom došlo iba niekoľko dní pred skončením moslimského pôstneho mesiaca ramadán, keď boli ulice po skončení celodenného pôstu plné mladých ľudí a detí s rodinami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.