Ruský sektor služieb vzrástol v júli najviac za takmer 3,5 roka

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP

Moskva 3. augusta (TASR) - Ruský sektor služieb expandoval v júli najprudšie za takmer 3,5 roka. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Index nákupných manažérov (PMI) pre ruský sektor služieb sa v júli zvýšil na 55 bodov z 53,8 bodu v júni. Ekonómovia počítali s poklesom indexu na 53 bodov. Index sa nachádza vysoko nad 50-bodovou hranicou, ktorá oddeľuje pokles aktivity od jej nárastu, a aktuálne je najvyššie za 41 mesiacov. Ruský sektor služieb v júli expandoval už šiesty mesiac po sebe.

Motorom rastu bolo prudké zvýšenie nových objednávok, ktoré vyskočili najviac za 42 mesiacov. Po 5,5-ročnom zhoršovaní sa stabilizoval aj objem nevybavených objednávok.

Zamestnanosť v sektore sa zvýšila prvýkrát od februára 2014. Tempo rastu výstupných cien bolo najvyššie za štyri mesiace. Hlavným dôvodom bolo zdraženie energií. Výrazne sa zvýšili vstupné ceny, ktorých nárast bol najprudší za 6 mesiacov.

Zložený PMI, ktorý sleduje aktivitu v sektore služieb aj vo výrobnom sektore, v júli stagnoval na úrovni 53,5 bodu. Zrýchlenie v sektore služieb vykompenzoval pomalší rast výrobného sektora.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.