Káva od OMV prináša nielen dobrú chuť, ale aj dobrý úmysel

Foto: OMV Slovensko, s.r.o.

Bratislava 3. augusta (OTS) - VIVA CAFÉ je odteraz nielen FAIRTRADE, ale, ak budete medzi prvými, ktorí ju ochutnajú, výťažok z jej predaja navyše pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú.

Chceme našim zákazníkom vždy priniesť niečo viac. Neplatí to len v prípade našich kvalitných palív, ale aj pri ostatnom sortimente. Špičková káva sa už stala symbolom našich VIVA kaviarní a odteraz bude mať aj etický rodokmeň. Pri výbere surovín budeme dbať nielen na ich kvalitu, ale aj na to, z akých podmienok pochádzajú,“ povedala Ľubica Slabejová zo spoločnosti OMV Slovensko.

Foto: OMV Slovensko, s.r.o.

Známka FAIRTRADE, ktorú VIVA CAFÉ ponesie, označuje, že boli aplikované všetky štandardy spravodlivého obchodu. Je zárukou, že zodpovedajúca odmena za kávové zrná sa dostane k malým farmárom a ich rodinám, ktorí na ich dorábaní pracovali. Zákazník si bude môcť starostlivo pražené zrná, úžasne intenzívnu kávovú arómu a jedinečnú chuť vychutnať s vedomím toho, že sa na nich nepodieľala nútená či detská práca a že pochádzajú z ekologicky šetrného hospodárenia.

FAIRTRADE sa usiluje o odstránenie nerovnováhy na svetovom trhu. Chce vytvoriť rámec pre sociálny, environmentálny a hospodársky rozvoj dodávateľských organizácií a zaručiť spravodlivú a stabilnú odmenu a ďalšie príspevky pre miestnu komunitu. Vďaka garantovaným minimálnym výkupným cenám nepodlieha káva výkyvom na svetových trhoch a preto vytvára farmárom bezpečnostnú sieť, vďaka ktorej sú schopní pokryť náklady na udržateľnú výrobu i v nepriaznivej dobe.

Podmienky v dodávateľskom reťazci sú kontrolované nezávislými organizáciami a len dodávatelia, ktorí spĺňajú prísne podmienky, môžu svoju kávu označiť známkou FAIRTRADE.
Káva na čerpacích staniciach OMV pochádza z FAIRTRADE plantáží v Brazílii, Strednej Amerike a Indii. Na namiešaní ideálnej zmesi sa podieľal tím baristov a špecialistov, ktorí pripravili nápoj s unikátnou a vyváženou arómou a nadýchanou cremou.

Foto: OMV Slovensko, s.r.o.

b>VIVA CAFÉ však bude prínosom pre ľudí v núdzi aj na Slovensku. Spoločnosť OMV bude totiž z každej predanej kávy VIVA CAFÉ v septembri prispievať jedným centom na dobrú vec nadácii Dobrý Anjel a podporí tak rodiny ťažko chorých pacientov. A to nie je všetko. Našich zákazníkov odmeníme za to, že sú féroví. Za každý nákup na čerpacej stanici dostane zákazník stieraciu kartu, na ktorej si môže nájsť okamžitú výhru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.