Trump označil Obamov čas strávený v Bielom dome za katastrofu

Na kombosnímke americký prezident Barack Obama a realitný magnát Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 3. augusta (TASR) - Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump označil čas strávený úradujúcim prezidentom USA Barackom Obamom v Bielom dome za "katastrofu". Jeho vyhlásenie prišlo krátko po tom, ako Obama vyhlásil, že Trump nie je na výkon hlavy štátu spôsobilý.

"Je slabý a neschopný," vyhlásil Trump na Obamovu adresu v utorkovom rozhovore pre stanicu Fox News. Republikánsky kandidát v novembrových prezidentských voľbách zároveň skritizoval dvoch vysoko postavených straníckych kolegov, ktorí ho v uplynulých dňoch verejne pranierovali za rôzne prechmaty.

Trump preto odmietol podporiť predsedu Snemovne reprezentantov Paula Ryana, ako aj senátora za štát Arizona Johna McCaina, ktorí sa budú v novembri usilovať o opätovné zvolenie do svojich funkcií.

Podľa Trumpa, 70-ročného newyorského miliardára a podnikateľa s nehnuteľnosťami, je Obama "pravdepodobne najhorším prezidentom v celých dejinách krajiny", cituje ho stanica BBC.

Trump sa stretol so všeobecným odsúdením aj v súvislosti so svojimi vyjadreniami ohľadom podpory ruskej anexie Krymu. Republikán však na to odpovedal: "Som presvedčený, že o zahraničnej politike toho viem omnoho viac než Obama. Pozrite sa na Ukrajinu. On hovorí o Ukrajine a o tom, aký je tvrdý na Rusko. Medzitým sa však Rusko zmocnilo Krymu."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.