Slovinsko prijalo skupinu utečencov z Eritrei

Na ilustračnej snímke utečenkyne z afrického štátu Eritrea sedia na poschodovej posteli v ubytovni určenej pre žiadateľov o azyl v meste Hohenmölsen v strednom Nemecku 10. septembra 2015. Foto: TASR/AP

Ľubľana 5. augusta (TASR) - Do Slovinska pricestovala druhá skupina utečencov z Talianska v rámci európskeho systému na prerozdeľovanie migrantov. Podľa oznámenia slovinského ministerstva vnútra deväť Eritrejčanov privítali vo štvrtok popoludní.

Ide o osoby v núdzi, na ktoré sa vzťahuje medzinárodná ochrana. Slovinské úrady ich ubytovali v azylovom centre v Ľubľane. Procedúra na prijatie ich žiadostí o azyl sa začne dnes, napísala s odvolaním sa na úrady slovinská tlačová agentúra STA.

Na základe marcového relokačného plánu prijatého na úrovni Európskej únie už Slovinsko ubytovalo 34 žiadateľov o azyl, ktorí čakali v Taliansku a Grécku. Okrem šiestich Eritrejčanov z Talianska to v máji bolo aj 28 Sýrčanov a Iračanov z Grécka.

Ďalšiu skupinu očakávajú v Slovinsku v polovici augusta, pôjde o 32 utečencov zo Sýrie a Iraku. Na presun sa pripravujú v Grécku.

Slovinsko sa zaviazalo, že v tomto a nasledujúcom roku prijme spolu 567 utečencov z Talianska a Grécka. Vláda v Ľubľane navyše prijala dodatočné rozhodnutie o prijatí 40 sýrskych utečencov z Turecka, ktorým bude pridelený štatút utečenca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.