Srdce Bratislavy sa dnes premení na improvizované kráľovstvo kuchárov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 6. augusta (TASR) - Na pravé poludnie sa na Hlavnom námestí v Bratislave, ktoré sa považuje za srdce hlavného mesta, rozpália kuchárske platne a grily - námestie sa premení na improvizované kráľovstvo kuchárov a cukrárov. O X. ročníku osláv svätého Vavrinca – patróna kuchárov a cukrárov 2016 TASR informovala generálna tajomníčka Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov (SZKC) Zuzana Dúžeková.

"Aj v tomto roku sa tu budú opekať, grilovať a aj pripravovať všakovaké slané i sladké dobroty. Návštevníci budú môcť sledovať prácu pod vareškami renomovaných kuchárov z Bratislavského klubu, ktorí pred očami divákov budú pripravovať lahôdky príťažlivé nielen pre jazyk, ale aj pre oči," uviedla.

Akcia potrvá až do 17.00 h. Jej organizátorom je Bratislavský klub kuchárov a cukrárov SZKC, prebieha pod záštitou primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Podujatie je súčasťou festivalu Kultúrne leto a hradné slávnosti Bratislava 2016.

Podľa Dúžekovej si účastníci osláv budú mať z čoho vyberať. "Svätý Vavrinec nebude skúpy a škála ponuky je naozaj dostatočne široká. Ochutnávať sa budú ryby, hydina, zelenina, palacinky, vynikajúca talianska kávička, pivo, vínko, atď.," povedala a zároveň pozvala na slávnosti nielen všetkých profesionálnych kuchárov, ale predovšetkým  priateľov dobrého jedla, pitia a zábavy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.