Letné kúpaliská v Bratislave navštívilo takmer 110.000 návštevníkov

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 8. augusta (TASR) – Letné kúpaliská v Bratislave navštívilo počas aktuálnej sezóny takmer 110.000 návštevníkov. Tržby zo vstupného dosiahli koncom minulého mesiaca 300.000 eur. "Situácia sa zatiaľ vyvíja priaznivo, aj keď čísla rekordnej sezóny z roku 2015 sme zatiaľ nedosiahli," uviedol pre TASR riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) Peter Vojtko.

Odôvodňuje to tým, že počas minuloročnej letnej sezóny boli mimoriadne priaznivé podmienky, ktoré sa vraj vyskytujú zhruba raz za desať rokov. Na druhej strane je podľa neho tohtoročná sezóna lepšia ako spred dvoch rokov, teda v roku 2014, ktorá bola jednou z najhorších z hľadiska ekonomických výsledkov aj návštevnosti.

"V tohoročnej letnej sezóne očakávame priemernú návštevnosť, priaznivý vývoj počasia do konca sezóny a dosiahnutie priemerných ekonomických výsledkov," skonštatoval Vojtko. Najnavštevovanejším je Kúpalisko Rosnička s takmer 35.000 návštevníkmi. Vyhľadávané je aj Kúpalisko Tehelné pole s návštevnosťou takmer 20.000 osôb či Kúpalisko Delfín, ktoré má takmer 19-tisícovú návštevnosť.

Najmenej navštevovaným je Kúpalisko na Černockého ulici v Krasňanoch, ktorého služby doteraz využilo viac ako 5700 kúpajúcich sa. "Nižšia návštevnosť je však ovplyvnená aj veľkosťou areálu kúpaliska a tým i jeho kapacitou," uviedol Vojtko s tým, že celkovú letnú sezónu budú môcť zhodnotiť až po jej skončení, keďže všetko bude závisieť od počasia.

Najzaujímavejšou novinkou tohtoročnej letnej sezóny sú podľa STaRZ pravidelné animácie na kúpaliskách, a to ako pre deti, tak aj dospelých. Návštevníci majú tiež k dispozícii bezplatný wifi signál a všetky informácie i novinky sa dozvedia na webovej stránke mestskej organizácie, ako aj na jej facebookovom profile. Na mnohých z nich pribudli nové drevené lehátka, v auguste by mali byť tiež osadené ďalšie smetné koše.

Okrem toho ponúka napr. Letné kúpalisko Rosnička nové sprchy, prezliekarne či toalety, pričom sa myslelo aj na imobilných návštevníkov. V auguste by v detskom areáli mali pribudnúť ešte nové preliezačky a atrakcie na hranie, pre dospelých návštevníkov by sa mali rozšíriť externé posilňovacie prvky. "STaRZ má dlhodobo pripravený projekt rekonštrukcie veľkého bazéna na Kúpalisku Rosnička, ktorého realizácia je však podmienená príspevkom mesta, nakoľko predpokladané náklady na rekonštrukciu sú vysoké," priblížil Vojtko.

Na Kúpalisku Lamač boli zasa nainštalované bojlery na ohrev vody v detskom bazéne, na august je tiež naplánované rozširovanie detského areálu či športových možností pre dospelých návštevníkov. Areál zdravia Zlaté piesky by mal byť zasa doplnený o altánky, grily, lezeckú stenu či slnečnú clonu na pieskovej ploche pre deti, street workoutové ihrisko, vymieňať a dopĺňať by sa mal tiež mobiliár areálu. "Návštevníci Zlatých pieskov môžu prostredníctvom novej webovej kamery sledovať aktuálne informácie o teplote vody a vzduchu, prevádzkovom čase a predpovedi počasia, obsadenosť kúpaliska," dodal Vojtko. Na Letnom kúpalisku Tehelné pole pribudne nový fitpark a lezecká stena, nové atrakcie čaká aj kúpalisko Krasňany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.