ŠTEFANEC: Zmiernili sme dopady smernice o zbraniach a strelive

Na snímke poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 9. augusta (TASR) - Vo Výbore pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa sa nám naposledy podarilo zmierniť dopady smernice o zbraniach a strelive. Reaguje europoslanec Ivan Štefanec (KDH) na otázku TASR, čo konkrétne urobil pre slovenských občanov.

"V júni sme zasa prijali legislatívu, ktorá skoncuje s nezmyselnou povinnosťou stále znova si dávať úradne prekladať a overovať rôzne dokumenty pri štúdiu, práci, či presťahovaní sa do iného členského štátu. Európska komisia (EK) sa tiež na môj podnet začala zaoberať kauzou Váhostav a čínskym dampingom ocele, ktorý na Slovensku ohrozuje tisíce pracovných miest," uviedol.

Zároveň dodal, že ako viceprezident SME Europe presadzuje znižovanie administratívy a zlepšenie podmienok pre živnostníkov a malých podnikateľov. Zvýšenie volebnej účasti v eurovoľbách, najmä medzi mladými ľuďmi, považuje za kľúčovú úlohu.

"Nezastupiteľnú úlohu tu zohrávajú školy, médiá, ale aj mimovládne organizácie a iniciatívy. Ja sa snažím prispievať tým, že každý týždeň navštevujem stredné školy po celom Slovensku a so študentmi diskutujem o výhodách, ale aj nedostatkoch EÚ. Je dôležité s mladými hovoriť otvorene a načúvať ich názorom. Úzko tiež spolupracujem s učiteľmi dejepisu a občianskej výchovy, združenými v neformálnej platforme TEUS (Teachers for European union Slovakia)," informuje.

Za úspech počas svojho súčasného volebného obdobia považuje to, že vďaka pomerne silnej pozícii v rámci politickej skupiny, Európskej ľudovej strany, ako aj v rámci výborov EP môže účinne presadzovať záujmy slovenských občanov. "Za všetky môžem spomenúť presadenie zjednodušenia zakladania malých firiem. V poslednej dobe som bol, ako jediný zástupca Slovenska, zvolený do dvoch vyšetrovacích výborov (pre kauzu PanamaLeaks a emisný škandál)".

Podľa jeho slov priamo v pléne vystúpil sedemnásťkrát, zároveň predložil viac ako 450 písomných vyhlásení a 50 otázok na EK, ktoré sa týkali občanov SR.

Podľa oficiálnej stránky EP europoslanec vystúpil na plenárnych schôdzach 486-krát. Je členom poslaneckého klubu Európskej ľudovej strany (Kresťanských demokratov). Zároveň je členom Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa, Vyšetrovacieho výboru vo veci merania emisií v automobilovom priemysle a Delegácie pre vzťahy s krajinami južnej Ázie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.