V Nových Zámkoch strhával mladík ženám z krku zlaté retiazky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nové Zámky 9. augusta (TASR) – Štyri ženy prišli počas dvoch týždňov na ulici v Nových Zámkoch o zlatú retiazku. Priamo z krku im ju počas dňa strhol 26-ročný Mário. Jeho obeťami boli ženy vo veku 82, 67, 52 a 51 rokov. Krádežou im spôsobil škodu 1 500 eur, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Kriminalisti na prípadoch počas celých dvoch týždňov intenzívne pracovali. "Preverili viacero osôb a zozbierali množstvo informácií. Podľa popisu, ktorý im udali poškodené, vypracovali identikit muža a po operatívnej línii pátrali po osobe, ktorá by mu zodpovedala," skonštatovala Bruchterová. V pondelok 8. augusta popoludní policajti oddelenia kriminálnej polície podozrivého zadržali.

Na základe vykonanej rekognície poškodené ženy Mária z Nových Zámkov spoznali. Muža k veci vypočuli a obvinili z prečinu krádeže. Poverený policajt zároveň spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.