Poliklinika v Karlovej Vsi očakáva nový röntgen

Röntgen, ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 9. augusta (TASR) – Na poliklinike v bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť pacienti ísť na röntgen zrejme až na jeseň. Poliklinika síce ukončila verejné obstarávanie na nový prístroj, víťaz tendra má však 70 dní na to, aby ho dodal a uviedol do prevádzky.

"S víťazným uchádzačom podpísala poliklinika zmluvu 4. augusta," spresnila Veronika Beňadiková z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý je zriaďovateľom karlovoveskej polikliniky. Víťazom tendra sa stala spoločnosť PULImedical v Ivanke pri Dunaji. Na základe súťaže dodá zdravotníckemu zariadeniu nový prístroj za 212.160 eur. Predpokladaná hodnota zákazky pri vyhlásení verejného obstarávania bola 226.300 eur.

Kým nový prístroj nebude nainštalovaný, pacienti budú musieť za röntgenovým vyšetrením naďalej cestovať do ružinovskej polikliniky. Pre nákup nového röntgenu sa karlovoveská poliklinika rozhodla po tom, čo sa na začiatku apríla pokazil doterajší, deväťročný prístroj. Jeho oprava by bola vzhľadom na závažnosť poruchy, identifikovanej servisným technikom, ekonomicky neefektívna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.