Spor o Martinské hole chce mesto vysvetliť v TV Turiec

Ranné hmly v Malej Fatre. V pozadí Martinské hole. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Martin 9. augusta (TASR) – Mesto Martin chce vysvetliť problematiku sporu o výstavbe lanovky na Martinské hole, ktorý priviedol mesto do nútenej správy, v septembrovej živej diskusii v mestskej televízii Turiec. Martinčania môžu mestu posielať otázky o spore do konca augusta. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Cieľom vedenia mesta je podľa nej informovať obyvateľov o aktuálnej situácii a uviesť na pravú mieru nepresné a zavádzajúce informácie, ktoré sa šíria rozličnými médiami. "Už od začiatku sporu, kedy nám len hrozilo, že Najvyšší súd SR rozhodne v náš neprospech, sme verejnosť o celom spore pravidelne informovali a vysvetľovali sme svoje kroky. O to viac ma mrzí, že v posledných týždňoch sa na mňa obyvatelia mesta obracajú s otázkami, z ktorých je jasné, že mestom sa šíria nepresné a zavádzajúce informácie. Práve preto chcem, aby im tí najpovolanejší vysvetlili, ako sa veci majú a v akom stave sa mesto momentálne nachádza," uviedol primátor Martina Andrej Hrnčiar.

Doplnil, že začiatkom septembra celý spor – jeho pôvod, vývoj a následky vysvetlia dlhoročný právny zástupca mesta Martin v spore Ján Mrázovský, ústavný právnik mesta Peter Kubina a nútená správkyňa Jana Tomšíková. "Keďže naším cieľom je v prvom rade informovať obyvateľov mesta, chceme, aby sa priamo odborníkov pýtali na všetko, čo ich ohľadne sporu zaujíma," doplnil Andrej Hrnčiar.

Otázky môžu Martinčania posielať do 31. augusta 2016 na e-mail spor@martin.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.