Požiare na portugalskom ostrove Madeira si vyžiadali tri obete

Mesto Funchal na portugalskom ostrove Madeira zachvátil ničivý požiar, ktorý si vyžiadal už tri obete, 9. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Lisabon 10. augusta (TASR) - Lesné požiare na portugalskom ostrove Madeira si vyžiadali životy troch ľudí v seniorskom veku, informovala dnes agentúra AP.

Predseda ostrovnej samosprávy Miguel Albuquerque informoval, že telá obetí našli dnes ráno v dvoch požiarom zničených domoch v metropole ostrova, meste Funchal. Ďalších viac ako 300 ľudí muselo vyhľadať lekárov po tom, ako sa nadýchali splodín horenia alebo utrpeli ľahšie popáleniny. Úrady z bezpečnostných dôvodov nariadili evakuáciu pacientov a personálu dvoch nemocníc v najviac ohrozených častiach Funchalu, ktoré museli opustiť aj miestni obyvatelia.

Lesné požiare, ktorých hasenie komplikujú horúčavy a silný vietor, si na Madeire vyžiadali evakuáciu vyše 1 000 miestnych obyvateľov a turistov. Zhorel pri nich aj jeden z päťhviezdičkových hotelov.

Portugalsko požiadalo Španielsko o pomoc pri hasení lesných požiarov

Na území Portugalska vyčíňa asi 20 lesných požiarov. Portugalský premiér António Costa, ktorý kvôli tomu prerušil dovolenku, informoval, že na hasenie požiarov budú nasadené všetky dostupné prostriedky. Ako informovala agentúra EFE, Costa požiadal o pomoc už aj susedné Španielsko.

Časť požiarov bola podľa portugalskej tlače založená úmyselne podpaľačmi-recidivistami. Ďalšie požiare v lesoch vzbĺkli od nedohasených cigaretových ohorkov. Polícia už v tejto súvislosti zadržala niekoľko podozrivých osôb.

Do hasenia lesných požiarov v Portugalsku, ktoré vyčíňajú najmä v severnej časti krajiny, je zapojených niekoľko tisíc ľudí. Likvidáciu ohňa komplikuje sucho a silný nárazový vietor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.