Slovenská ekonomika v 2. štvrťroku vzrástla

Ilustračné foto Foto: TASR - dpa/OLIVER BERG

Bratislava 12. augusta (TASR) - V 2. štvrťroku tohto roka vzrástla slovenská ekonomika medziročne o 3,7 %. Vyplýva to z rýchleho odhadu hrubého domáceho produktu (HDP), ktorý dnes zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Po očistení výsledkov o sezónne vplyvy sa HDP medziročne zvýšil o 3,7 %, oproti 1. štvrťroku tohto roka o 0,9 %. V bežných cenách sa od apríla do júna vytvoril HDP v objeme 20,055 miliardy eur, čo predstavuje medziročný nárast o 3,2 %.

Celková zamestnanosť v 2. kvartáli dosiahla 2,315 milióna osôb. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástla o 2,3 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa celková zamestnanosť oproti 2. štvrťroku minulého roka zvýšila o 2,3 % a oproti 1. tohtoročnému štvrťroku o 0,6 %.

Rýchly odhad HDP a zamestnanosti štatistici na základe ďalších dostupných údajov spresnia a doplnia o štruktúry jednotlivých ukazovateľov. Spresnené výsledky zverejnia 6. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.