Malacky rekonštruujú chodníky

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Malacky 12. augusta (TASR) – Komfortnejší presun pre peších v uliciach Malaciek by mala zabezpečiť prebiehajúca rekonštrukcia chodníkov v okresnom meste. Práce, ktoré sa uskutočňujú na viacerých miestach, by mali dokončiť najneskôr pred prvým septembrovým víkendom.

Komplexná premena sa dotkne napríklad chodníka na Mierovom námestí oproti budove súdu. "Novinkou na tomto mieste bude pozdĺžne parkovanie so zelenými ostrovčekmi, mobiliárom a stromami. Pribudnú tu aj cyklostojany," informovala Ingrid Sochorová z Mestského úradu v Malackách. "Revitalizácia sa už začala aj na úseku medzi baštou a ZŠ J. Dérera, kde chodník vymenia aj s podkladovými vrstvami, povrch vydláždia a pri ZŠ ho aj rozšíria," dodala.

Nový chodník pribudne podľa jej informácií aj na Záhoráckej ulici, ktorú spojí s vnútroblokom na Ulici 1. mája. Upravený chodník bude takisto lemovať rekonštruované parkovisko na Záhoráckej ulici. V okolí zrekonštruovaného parkoviska a chodníkov vysadia zeleň a niekoľko desiatok stromov. Takisto zatrávnia nespevnené plochy, na mieste nainštalujú odpadkové koše, cyklostojany i nové lampy. V pláne je aj ohradenie kontajnerových stojísk. "Celková investícia do popisovaných projektov bude približne 127.000 eur," informovala Sochorová. "Ďalších 18.000 eur bude stáť rekonštrukcia chodníka vo vnútrobloku na Partizánskej ulici, ktorá by sa mala začať v dohľadnom čase," doplnila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.