Kampaň Na kolesách proti rakovine vyvrcholí koncertom v Smoleniciach

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 12. augusta (TASR) - Jedným z vrcholov kampane Na kolesách proti rakovine býva už tradične veľký koncert na lúke pod zámkom v Smoleniciach. Tentoraz sa tam megakoncert uskutoční v nedeľu 21. augusta od 15.00 h do 22.00 h.

Organizátori podujatia - manželia Škrabákovci a samospráva obce na čele so starostom Antonom Chrvalom - dokážu každoročne pritiahnuť desiatky umelcov rôznych žánrov, od našich hviezd po začínajúcich spevákov a tanečníkov rôznych vekových kategórií, ktorých spája ochota dobročinne, bez nároku na honorár podporiť boj proti rakovine, prispieť k úspechu verejnej zbierky Nadácie Výskum rakoviny.

"Do organizovania a hlavne dramaturgie podujatia sa v tomto roku zapojili Otto Weiter s manželkou Andreou Fischer s podporou svojej SENZI TV. Okrem vlastných speváckych vstupov, budú Otto Weiter a Andrea Fischer sprevádzať celé podujatie, v spolupráci s Norom Meszárošom. Chcú si spolu s Nadáciou Výskum rakoviny uctiť aj vzácnu speváčku Evu Máriu Uhríkovú (1955-2007), Andrejkinu tetu a jednu z hlavných protagonistiek kampane Na kolesách proti rakovine v rokoch 2003 - 2007", priblížil program koncertu manažér Nadácie Výskum rakoviny Ján Juráš.

Od 15.00 h bude areál patriť deťom, ktoré sa naučia tancovať s trnavskou skupinou VIP CREW pod taktovkou Dominiky Mirgovej. V hlavnom programe vystúpia desiatky účinkujúcich všetkých žánrov. Chýbať nebudú dychovky (Textilanka, Záhorienka), country (Siedmy element, Ďuri a Stenly), zborový spev (Čatajan), pop (Celeste Buckingham, The Carmines, Eva Máziková, Anna Šestáková, Jadranka, Robo Kazík a mnohí ďalší umelci.

Súčasťou podujatia v Smoleniciach bude zbierka pre Nadáciu Výskum rakoviny na zakúpenie dvoch dôležitých prístrojov, ktoré výrazne pomôžu v boji s onkologickými chorobami: Systém na produkciu ultračistej vody pre náročné kritické laboratórne aplikácie, ako sú genomika, proteomika, molekulárna biológia a Identifikačný systém nádorových vzoriek a zariadení 1D a 2D kódov, informoval ďalej Juráš.

Prírodný amfiteáter sa zaplnil stovkami ľudí Foto: Lukáš Valentovič/TASR

Kolesá proti rakovine rozkrútila Nadácia Výskum rakoviny v roku 2003 pod záštitou paralympijského víťaza v cyklistickom šprinte v Sydney 2000, onkologického pacienta Radovana Kaufmana. Ten počas prvého ročníka podľahol rakovine, ale jeho meno sa stalo symbolom kampane Na kolesách proti rakovine.

Po úspešnej spolupráci so Slovenským paralympijským výborom v predošlých rokoch, v 14. ročníku Nadácia Výskum rakoviny opäť naplno rozkrúca kolesá na pomoc onkologickým pacientom a rozširuje osvetu o výskume, prevencii, liečbe rakoviny a zdravom životnom štýle, pripomenul Juráš.

V tomto roku sa už uskutočnili podujatia v rámci kampane Na kolesách proti rakovine napríklad vo Zvolene, na viacerých miestach v Bratislave, Dunajskej Lužnej či Trenčianskych Stankovciach. Ďalšie aktivity budú 27. augusta v Michale nad Žitavou, 2. septembra v Hnúšti, 3. septembra v Považskom Chlmci, 10. septembra vo Východnej a záverečné podujatie sa uskutoční v Bratislave 16. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.