Tri britské školáčky ušli k Islamskému štátu, jedna je asi mŕtva

Kadiza Sultana (16) odišla z Británie a pripojila sa k Islamskému štátu. Foto: Metropolitan Police

Londýn 12. augusta (TASR) - Kadiza Sultanaová - jedna z troch britských školáčok, ktoré vlani vycestovali do Sýrie, aby sa pridali k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) - pravdepodobne zahynula pri ruskom nálete v meste Rakka. Na svojej internetovej stránke o tom dnes informovala stanica BBC.

Rodinný právnik Sultanaovcov Tasnime Akunjee v relácii BBC Newsnight vo štvrtok uviedol, že dostal správu, podľa ktorej Kadiza zahynula pred niekoľkými týždňami v Rakke. Túto informáciu však zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť.

Podľa Akunjeeho slov bola Sultanaová životom v Sýrii sklamaná a chcela Islamský štát opustiť, ale bála sa "brutálneho" trestu, ktorý by jej v prípade dolapenia hrozil.

VIDEO: Ustráchaná londýnska školáčka volá svojej sestre do Sýrie

Kadiza Sultanaová mala 16 rokov, keď spolu s dvoma vtedy 15-ročnými spolužiačkami, Shamimou Begumovou a Amirou Abaseovou, odleteli 17. februára 2015 z londýnskeho letiska Gatwick do Turecka a následne prekročili sýrske hranice.

Rodičom doma povedali, že idú na celodenný výlet. V Sýrii sa pravdepodobne zdržovali v Rakke, ktorá je neoficiálnym hlavným mestom Islamského štátu.

Tri britské školáčky odcestovali do Sýrie v roku 2015. Foto: Metropolitan Police

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.