Advokáti žalobcov žiadajú od Volkswagenu 332,5 milióna USD

Volkswagen Slovakia Foto: TASR/Martin Baumann

Düsseldorf/Frankfurt nad Mohanom 13. augusta (TASR) - Vyrovnanie koncernu Volkswagen v súvislosti s emisnou aférou vo výške viac než 15 miliárd USD (13,45 miliardy eur) naplní aj peňaženky advokátov žalujúcej strany.

Podľa informácií denníka Handelsblatt, žiadajú od VW sumu 332,5 milióna USD. Koncern doteraz s advokátmi o poplatkoch nerokoval a v prípade dohody musí sumu schváliť ešte sudca Charles Breyer, ktorý má na starosti celú kauzu.

VW doteraz vypracoval riešenie pre 4,6 milióna amerických dieselových vozidiel z celkovo 10,5 milióna dotknutých áut v globálnom meradle. Tieto riešenia ešte musia schváliť americké úrady. Ako pre týždenník Wirtschafstwoche povedal člen predstavenstva pre značku VW Herbert Diess, so zošrotovaním vozidiel nepočítajú. K tomuto kroku sa môžu uchýliť iba v prípade, že VW nebude schopný opraviť vozidlá v súlade s platnými zákonmi.

Značka VW neplánuje ani opustiť americký trh. "To by bolo podľa mňa chyba," povedal Diess. Podľa jeho slov sú USA krajinou, ktorá síce firmy prísne potrestá, no zároveň ponúkne aj druhú šancu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.