#SIEŤ navrhol troch kandidátov na predsedu strany

Na archívnej snímke delegáti hlasujú na ustanovujúcom sneme strany Sieť v Žiline 1. septembra Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Trnava 13. augusta (TASR) – Na predsedu koaličnej strany #Sieť dnes delegáti trnavského snemu navrhli troch kandidátov. Ide o zástupcu nespokojných poslancov Eduarda Adamčíka, ministra dopravy Romana Brecelyho a člena straníckeho predsedníctva Tomáša Stoklasu.

Adamčík však už snem opustil, keďže jeho skupine neprešiel návrh, aby sa ešte pred voľbou nového predsedu zaoberali delegáti zrušením rozhodnutia dosluhujúceho predsedu Radoslava Procházku, ktorý odvolal zo straníckych funkcií Andreja Hrnčiara a Martina Fedora.

Na zvolenie nového predsedu je potrebná trojpätinová väčšina hlasov od prítomných delegátov. Ak nebude žiaden zvolený, bude nasledovať druhé, resp. tretie kolo. Ak sa aj to skončí bez výsledku, snem sa skončí.

Pätica nespokojencov opustila snem, neprešiel ich návrh

Pätica nespokojných poslancov NR SR za stranu #Sieť pod vedením Andreja Hrnčiara dnes predčasne opustila stranícky snem v Trnave. Urobili tak po tom, ako neprešiel ich návrh zmeniť program tak, aby ešte pred voľbou nového predsedu #Siete boli do straníckych funkcií vrátení Hrnčiar aj Martin Fedor.

Takýto návrh podal na začiatku snemu jeden z kandidátov na predsedu Eduard Adamčík. "Navrhujem, aby snem rozhodol o zrušení rozhodnutí Radoslava Procházku, ktorý odvolal Andreja Hrnčiara z postu prvého podpredsedu a Martina Fedora z pozície člena predsedníctva. Bol to nedemokratický krok, predseda strany by takto postupovať nemal. Ich odvolanie by malo byť rozhodnutím najvyššieho orgánu, ktorým je snem a ktorý ich zvolil," povedal Adamčík.

Podporovatelia Procházku, ako napr. Igor Adamec, však trvali na tom, že snem by mal najskôr zvoliť nového predsedu a až potom sa zoberať ďalšími členmi vedenia.

Pri hlasovaní podporilo Adamčíkov návrh len 57 delegátov, proti boli 64 a zdržali sa traja. Celkovo je na sneme prítomných 131 delegátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.