Izraelská armáda zbúrala dom Palestínčana, ktorý zabil židovské dievča

Izrael Foto:

Jeruzalem 15. augusta (TASR) - Izraelská armáda zbúrala dnes niekdajší príbytok Palestínčana, ktorý koncom júna zaútočil nožom na spiace židovské dievča. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na armádne vyhlásenie.

Zbúraný dom, v ktorom žil 17-ročný Muhammad Tarajra, sa nachádzal v predjordánskom meste Baní Naím východne od Hebronu.

Tarajrova obeť, 13-ročná Hallel Jaffa Arielová, ktorá podľahla ťažkým zraneniam v nemocnici, pochádzala z blízkej židovskej osady Kirjat Arba. Útočníka priamo v osade zastrelili príslušníci miestnej domobrany.

Tarajrov útok bol jedným z najbrutálnejších v rámci vlny palestínskych útokov, ktoré si od minulej jesene vyžiadali životy už 34 Izraelčanov a dvoch amerických návštevníkov Izraela. Izraelské sily medzitým usmrtili najmenej 200 Palestínčanov, z ktorých väčšinu identifikovali ako útočníkov.

Arielová, ktorá mala dvojaké izraelsko-americké občianstvo, bola najmladšou spomedzi izraelských obetí.

Izrael označuje búranie domov palestínskych útočníkov za účinný odstrašujúci prostriedok, kritici však upozorňujú, že táto taktika je formou kolektívneho trestu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.