Poľské ministerstvo rozvoja zhoršilo svoju prognózu pre ekonomiku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Varšava 16. augusta (TASR) - Poľské ministerstvo rozvoja dnes zhoršilo svoju prognózu pre ekonomiku a predpovedá, že jej výkon tento rok pravdepodobne vzrastie len o 3,5 % a nie o pôvodne odhadovaných 3,8 %. Informovala o tom agentúra PAP.

Ministerstvo vo svojej najnovšej správe ďalej predpovedá, že medziročná miera inflácie v roku 2016 klesne o niečo viac, a to o 0,5 % namiesto 0,4 %.

Prognózu domácej spotreby v najväčšej postkomunistickej ekonomike v Európskej únii poľské ministerstvo ponechalo bez zmeny a očakáva, že sa zvýši o 3,9 %. Ale tempo rastu investícií bude oveľa slabšie a dosiahne len 1,5 %, zatiaľ čo v predchádzajúcej predpovedi ministerstvo počítalo s ich nárastom o 4,7 %.

Aj priemyselná výroba vzrastie len o 4 % namiesto o 5 % a obchodný prebytok Poľska v roku 2016 dosiahne 5,6 miliardy eur, čo je slabší výsledok ako pôvodne očakávaných 7,4 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.