Amatérski bádatelia začali vykopávať údajný nacistický vlak

Na archívnej snímke z 29. septembra 2015 experti používajú geologický radar na mieste, kde tajný tunel by mal podľa dvoch bádateľov ukrývať nacistický vlak s pokladom z druhej svetovej vojny. Foto: TASR AP

Varšava 16. augusta (TASR) - Dvaja poľskí nadšenci pre históriu, ktorí tvrdia, že poznajú lokalitu nacistického vlaku naplneného zlatým pokladom, ukrytého v podzemnom tuneli na juhozápade Poľska, začali dnes s výkopovými prácami.

Piotr Koper a Andreas Richter tvrdia, že pomocou špeciálneho podzemného radaru objavili vlani obrnený nemecký vlak z obdobia druhej svetovej vojny zakopaný medzi mestami Vroclav a Walbrzych. Obaja muži teraz vedú zhruba 35-členný tím, ktorý na lokalite urobí zisťovacie sondy, informuje agentúra DPA.

Amatérski bádatelia sa sústredia na tri body, pričom pôjdu do hĺbky šesť metrov pod povrchom. Tím v piatok splaníroval terén nad predpokladanou skrýšou a vyčistil policajne uzatvorenú oblasť od stromov. Výsledky odkryvu, ktorý bude filmovaný a streamovaný on-line, sa očakávajú o dva dni.

Zvesti o záhadnom vlaku, do ktorého mali nacisti koncom vojny ukryť pred postupujúcimi sovietskymi vojskami zlato a iné poklady, sa v tomto regióne tradujú desaťročia, priamy dôkaz sa však dosiaľ nepodarilo nájsť.

Experti z Krakova tvrdenia a metódy dvojice amatérskych bádateľov spochybnili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.