Počasie opäť úradovalo: V Maribore padali krúpy veľkosti vajca

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Maribor 16. augusta (TASR) - Búrky, ktoré zasiahli v pondelok Slovinsko, vyvolali na východe krajiny chaos. V najviac postihnutom druhom najväčšom meste Maribor poškodilo krupobitie vyše 70 budov. Časti mesta bombardovali krúpy veľkosti vajec, informovala dnes slovinská tlačová agentúra STA, odvolávajúc sa na šéfku mariborskej pobočky Správy pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách Ivanku Grilancovú.

STA uviedla, že búrky na východe Slovinska zaplavili budovy, na ktorých víchor poodtrhával strechy, rúcali stromy a narušili premávku. V Maribore zasahovalo asi 200 požiarnikov; okrem iného pomáhali odčerpávať vodu z 95 budov.

V meste Ptuj voda zaplavila kemp, zatiaľ čo v mestách Ormož a neďalekom Celje spôsobili blesky požiare. V meste Celje zachvátil požiar hangár na športovom letisku, v ktorom zhoreli najmenej tri klzáky a niekoľko prívesov, čo sú značné škody. S ohňom, ktorý sa rýchlo rozšíril, tam bojovalo vyše 200 požiarnikov.

Podľa Janiho Lupeho z dobrovoľnej hasičskej brigády mali problémy s vodou.

Na slovinskom juhovýchode, v Dolenjsku, popadané stromy prerušili dodávku elektriny a požiarnici zachraňovali tiež turistku, ktorú búrka zachytila počas túry.

Hoci sa škody z pondelňajších búrok ešte nepodarilo všetky odstrániť, na dnešné popoludnie predpovedali meteorológovia ďalšie búrky a prehánky, dodala STA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.