V bojnickej zoo bude verejnosť behať na podporu levov

Na ilustračnej snímke je lev. Foto: TASR/AP

Bojnice 17. augusta (TASR) - V bojnickej zoologickej záhrade si bude môcť verejnosť zabehať pre levy. Časť z výťažku charitatívneho podujatia, ktoré sa bude konať 20. augusta, pôjde na podporu projektu LionAid v Afrike, ako i pre levy berberské z bojnickej zoo.

Štart pretekov naplánovala zoo na 10.30 h, pričom ich účastníci budú súťažiť v troch kategóriách - muži, ženy a deti. Dĺžka trate behu pre levy, ktorý bude začínať pri výbehu leoparda obláčkového, predstavuje asi 1,5 kilometra, účastníci si ho však budú môcť aj prejsť krokom. Zoo ocení prvých troch bežcov z každej kategórie.

Časť výťažku zo štartovného použije bojnická zoologická záhrada na podporu jej levov berberských, s ktorých chovom začala v polovici roka 2013. Tiež ním podporí projekt britského spolku LionAid s celosvetovým dosahom. Ten sa prostredníctvom svojho výskumu snaží zachrániť levy a zabrániť tak poklesu ich populácie, ktorý je spôsobený lovom či obchodovaním s jedincami.

TASR informovala hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.