Z obliehaných miest Sýrii sa podarilo evakuovať ľudí

Na archívnej snímke sú členovia sýrskeho arabského Červeného polmesiaca stoja pri konvoji s humanitárnou pomocou, ktorý čaká na predmestí Damasku 17. februára 2016. Foto: TASR AP

Bejrút 20. augusta (TASR) - Pracovníci sýrskeho červeného polmesiaca evakuovali v piatok z obliehaných miest 39 ľudí, ktorí naliehavo potrebovali zdravotnícku pomoc. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP.

Podľa vyslanca OSN pre Sýriu Staffana de Misturu medzi ľuďmi, ktorých evakuovali z miest Fuá a Madájá, bolo aj niekoľko detí.

Mesto Madájá, ležiace neďaleko sýrskej metropoly Damask, ktoré je v rukách vzbúrencov, obliehajú vládne sily verné sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi. Mesto Fuá, ležiace v provincii Idlib, ktoré kontrolujú jednotky verné prezidentovi Asadovi, obliehajú vzbúrenci.

De Mistura označil evakuácie, ktoré v obliehaných oblastiach Sýrie nie sú bežné, za "pozitívny krok" a poďakoval sa "tým, ktorí jeho uskutočnenie umožnili". Koho konkrétne mal na mysli, de Mistura neuviedol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.