Pri parkovaní na miestach ZŤP bolo v Bratislave 653 priestupkov

Parkovanie v Bratislave Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 20. augusta (TASR) – Mestskí policajti v Bratislave od začiatku roka do 18. augusta zaevidovali 653 priestupkov súvisiacich s nezákonným parkovaním na miestach vyhradených pre zdravotne ťažko postihnuté osoby (ZŤP). To je o 20 percent viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. TASR informovala hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Ľubomíra Miklovičová.

"Odmietame tolerovať arogantných vodičov. Vyhradené parkovacie miesta pre zdravotne ťažko postihnuté osoby sú určené pre tých, voči ktorým by sme mali byť obzvlášť pozorní. Mestskí policajti preto nepoľavujú v kontrolách týchto parkovacích miest a veríme, že postupne naučíme vodičov byť ohľaduplnými," povedal náčelník mestskej polície Peter Krajíček.

Mestská polícia môže za nezákonné parkovanie na mieste vyhradenom pre zdravotne ťažko postihnutú osobu uložiť blokovú pokutu do výšky 150 eur.

Samotný preukaz zdravotne ťažko postihnutého občana neoprávňuje parkovať na vyhradenom mieste. Je nevyhnutné vlastniť parkovací preukaz. Preukaz pre zdravotne ťažko postihnutú osobu aj parkovací preukaz udeľuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Približne na štvrtinu priestupkov upozornili mestskú políciu občania alebo Policajný zbor. Ostatné priestupky zistili príslušníci mestskej polície vlastnou činnosťou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.