V pondelok bude na Kamennom námestí v Bratislave dočasná zastávka

Na snímke Kamenné námestie v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 20. augusta (TASR) – Na Kamennom námestí v hlavnom meste bude od pondelka 22. augusta pre cestujúcich bratislavskou MHD k dispozícii dočasná električková zastávka. Slúžiť bude najmä pre tých, ktorí využívajú električkovú linku číslo 3 v smere do Petržalky. TASR o tom informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu.

Zastávka, ktorá je vyznačená priamo oproti súčasnej zastávke električiek na Kamennom námestí, bude fungovať do vybudovania trvalej električkovej zastávky. Tá pribudne medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice, pri výškovej budove Manderlák, na jar budúceho roka. Druhá dočasná zastávka pre MHD bude na Námestí SNP pred Starou tržnicou. Pre cestujúcich bude k dispozícii v priebehu septembra.

"Umiestnenie zastávok bolo schválené Krajským dopravným inšpektorátom Policajného zboru Bratislava tak, aby bola zabezpečená bezpečnosť účastníkov cestnej premávky a jej plynulosť," uviedla Kohútiková.

Hlavné mesto tvrdí, že novú električkovú zastávku pri Manderláku chce dobudovať ako prestupový uzol pre linky električiek z Hlavnej stanice a z Rače, a to v nadväznosti na vybudovanú električkovú trať v Petržalke. Trvalá zastávka bude mať 34 metrov a bude "viedenského typu" ako na Floriánskom námestí. Jej vybudovanie by malo stáť zhruba 200.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.