Úroda chmeľu pri Trenčíne je podstatne väčšia ako vlani

Predseda poľnohospodárskeho družstva v obci Soblahov Vladimír Podmanický kontroluje úrodu chmeľu, 22. augusta 2016 v Soblahove. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Soblahov 22. augusta (TASR) - Úroda chmeľu pri Trenčíne je podstatne väčšia ako vlani. Odhaduje to predseda Poľnohospodárskeho družstva (PD) Soblahov, okres Trenčín, Vladimír Podmanický, podľa ktorého k tomu prispelo ideálne počasie.

"Určite sme tomu radi, väčšej úrode doprialo ideálne počasie, bolo teplo a vlhko. Čo sa týka kvality chmeľu, bude dobrá. Minulý rok boli šišky páperové a mäkké, teraz majú veľký tvar a sú tvrdé," povedal dnes pre TASR Podmanický.

VIDEO: Úroda chmeľu je lepšia, dvojnásobok oproti vlaňajšku

So zberom chmeľu začalo družstvo v strede uplynulého týždňa a ako priblížil jeho predseda, v súčasnosti má zozbieraných asi 16 až 17 hektárov, pričom zber plánuje dokončiť do začiatku školského roka. "Záležať však bude na počasí, ak prídu lejaky, budeme si musieť dať nútenú pauzu," poznamenal.

VIDEO: Chmeľ sa pestuje už len na štyroch slovenských družstvách

PD Soblahov pestuje chmeľ na približne 50 hektároch, odbyt suroviny má zabezpečený prostredníctvom združenia v Hornej Strede, ktoré ju následne odpredáva pivovarom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.