Dávky v hmotnej núdzi v júli poberalo 103.422 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 22. augusta (TASR) - V júli tohto roka bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných menej ľudí. Celkovo ich dostávalo 103.422 osôb. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 21.392 osôb a medzimesačne o 2658 ľudí. Vyplýva to z najnovších štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Celkovo po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v siedmom mesiaci tohto roka odkázaných 222.484 ľudí, čo predstavuje 4,10 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Z hľadiska okresov už tradične najviac dávky dostávali ľudia žijúci v Rimavskej Sobote, Revúcej, Rožňave a Gelnici. Len v Rimavskej Sobote ich poberalo 13.901 ľudí.

Naopak, najmenej boli na dávky odkázaní občania žijúci v bratislavských okresoch, kde ich dostávalo od 0,23 % do 0,41 % obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky poberalo 0,36 % obyvateľov.

Z hľadiska krajov boli najviac na pomoc v hmotnej núdzi odkázaní ľudia žijúci v Košickom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji. Najmenej poberateľov bolo v Bratislavskom kraji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.