Pri úniku plynu v bangladéšskej továrni sa priotrávilo 50 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dháka 23. augusta (TASR) - Približne 50 ľudí sa dnes priotrávilo v dôsledku úniku plynu z továrne na umelé hnojivá na juhovýchode Bangladéša. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

K úniku amoniaku došlo v noci nadnes v štátnej továrni na fosfátové hnojivá v prístave Čitágáon, ktorý je s vyše 2,5 milióna obyvateľov druhým najväčším mestom Bangladéša.

V dôsledku vetra sa toxický plyn dostal nad priľahlé obytné štvrte. Úrady vyzvali miestnych obyvateľov, aby s ohľadom na vlastnú bezpečnosť nevychádzali na ulice, pokým sa situáciu nepodarí stabilizovať.

Bangladéš, ktorý je po Číne druhým najväčším vývozcom oblečenia na svete, sa po sérii tragických nehôd z posledných rokov stáva terčom kritiky kvôli chabým bezpečnostným normám vo svojich závodoch. V roku 2013 sa neďaleko Dháky zrútila budova, v ktorej sa nachádzalo päť textilných výrobných prevádzok, pričom zahynulo viac ako 1100 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.