Ministerstvo zahraničia varuje Slovákov pred cestou do Uzbekistanu

Ilustračné foto. Foto: Facebook Tribune de Geneve

Bratislava 23. augusta (TASR) – Slováci, ktorí cestujú medzi 25. augustom až 5. septembrom do Uzbekistanu, by sa mali pripraviť na možné dopravné obmedzenia a bezpečnostné komplikácie v dôsledku 25. výročia štátnej nezávislosti Uzbeckej republiky. Upozorňuje na to Zastupiteľský úrad SR v Taškente na oficiálnej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Zároveň dodáva, že centrálne oslavy sa uskutočnia 31. augusta v Taškente.

"Uzbecké úrady budú aplikovať v praxi zvýšené bezpečnostné opatrenia a obmedzenia v pohybe osôb po krajine, dočasne budú uzatvorené medzinárodné priechody medzi Uzbekistanom a Tadžikistanom, a tiež medzi Uzbekistanom a Kirgizskom do 5. septembra 2016 pre občanov týchto stredoázijských krajín. Medzinárodné priechody budú otvorené pre občanov tretích štátov, ale nevylučujeme časové a iné obmedzenia pre cudzincov," píše sa na stránke.

Slovenské veľvyslanectvo odporúča Slovákom, aby zvážili cestu do Uzbekistanu v uvedenom termíne. V prípade, ak by sa rozhodli predsa len vycestovať, MZVaEZ im radí, aby sa pred cestou zaregistrovali na jeho stránke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.