V kádri na Rakúsko viacero zmien, Cíger povolal Gašparoviča s Pulišom

Ilustračná snímka Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 23. augusta (TASR) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger a generálny manažér Róbert Švehla museli urobiť v kádri na prípravný zápas s Rakúskom (v stredu o 20.20 h vo Viedni) viacero zmien. Oproti pôvodnej nominácii nemôžu počítať s obrancami Adamom Jánošíkom, Patrikom Lužom, Jurajom Mikušom a útočníkmi Máriom Bližňákom, Michalom Hlinkom a Tomášom Zigom.

Na ich miesto povolali Ivana Ďatelinku z Banskej Bystrice, Andreja Hatalu s Jakubom Gašparovičom z Trenčína a dvojicu útočníkov Samuela Petráša zo Slovana Bratislava a Radovana Puliša, ktorý naposledy pôsobil vo Zvolene. "Z pôvodne piatich nominovaných sparťanov nám Pražania uvoľnili dvoch hráčov, Liberec pre maródku zasa neuvoľnil Bližňáka s Jánošíkom a trojica Luža, Hlinka a Zigo odcestovala na prvý trip v sezóne so Slovanom Bratislava," vysvetlil zmeny pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Róbert Švehla.

Zápas vo Viedni bude prvou reprezentačnou akciou Cígerovho tímu v sezóne 2016/17. V kádri sú aj traja nováčikovia - Martin Gernát, Miloš Bubela a Samuel Petráš. Najstarším nominovaným je 31-ročný krídelník Vladimír Dravecký, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom výberu s 10 gólmi. Pozvaní hráči sa stretnú na zraze v utorok o 15.00 h v Bratislave.

Káder SR na prípravný exhibičný zápas s Rakúskom vo Viedni:

Brankári: Samuel Baroš (HKM Zvolen, 4 zápasy), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR, 14)
Obrancovia: Michal Čajkovský (HC Sparta Praha/ČR, 4/0 gólov), Peter Čerešňák (HC Plzeň 1929/ČR, 33/2), Ivan Ďatelinka (HC'05 Banská Bystrica, 9/0), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 0/0), Andrej Hatala (Dukla Trenčín, 3/0), Lukáš Kozák (HC Oceláři Třinec/ČR, 18/0), Mislav Rosandić (HC Slovan Bratislava/KHL, 3/0)
Útočníci: Miloš Bubela (Utica Comets/AHL, 0/0), Matej Češík (HC'05 Banská Bystrica, 2/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 5/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR, 52/10), Jakub Gašparovič (Dukla Trenčín, 9/3), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 59/5), Tomáš Hrnka (HC Košice, 15/2), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 9/3), Radoslav Macík (HK Nitra, 3/1), Lukáš Paukovček (HK Nitra, 3/1), Samuel Petráš (Slovan Bratislava/KHL, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 5/0)
Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (hlavný tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), MUDr. František Okál (lekár), Andrej Foltýn (fyzioterapeut), Michal Hrtús, Ľuboš Ondrejka (maséri), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (médiá)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.