Prievidza v prvom polroku dosiahla prebytok vyše štyri milióny eur

Na snímke bronzová socha baníka v nadživotnej veľkosti, jeden zo symbolov mesta Prievidza. Foto: TASR/Pavol Remias

Prievidza 23. augusta (TASR) - Prebytok vo výške 4.634.459 eur dosiahlo v celkovom hospodárení k 30. júnu tohto roka mesto Prievidza. Jeho celkové príjmy v prvom polroku predstavovali 16.399.100 eur a celkové výdavky 11.764.641 eur. Vyplýva to z vyhodnotenia plnenia rozpočtu mesta a monitorovacej správy programového rozpočtu k prvému polroku tohto roka, ktorý vzali na vedomie na svojom rokovaní v pondelok (22. 8.) prievidzskí mestskí poslanci.

Celkové príjmy mesta k 30. júnu sa naplnili voči rozpočtu na 52,7 percenta, z toho bežné príjmy predstavovali 56 percent, kapitálové 42,1 percenta a príjmové finančné operácie 38,7 percenta. Celkové výdavky čerpalo mesto v prvom polroku na 37,8 percenta, z toho bežné výdavky boli vo výške 44,5 percenta, kapitálové 5,4 percenta a výdavkové finančné operácie 58,2 percenta.

"Prvý polrok v každom rozpočtovom roku, čo sa týka príjmov, je vždy menej objemný, pretože tie ťažšie projekty sa realizujú skôr v druhej polovici roka," uviedol hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Samospráva, ako konkretizoval, v prvom polroku najviac investovala do vzdelania, kde ide o sumu 4,5 milióna eur. "Až druhou položkou sú verejné služby alebo verejné priestranstvá. Je to objemná položka, ide o čistenie ciest, cintoríny, zeleň a podobne. Potom je to sociálna politika, za všetky položky spomeniem transfer charite, podpora rodín alebo denných centier a podobne," doplnil.

Ku koncu prvého polroka mesto naplánovalo po zmenách v rozpočte jeho celkové príjmy a celkové výdavky na úrovni 31.116.374 eur. Po jeho druhej zmene, ktorú schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom pondelňajšom rokovaní, sa táto suma navýšila na strane príjmov a výdavkov o takmer 4,4 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.