Prievidza a Bojnice budú nového dopravcu MHD obstarávať spoločne

Ilustračné foto Foto: TASR - Michal Svítok

Prievidza 24. augusta (TASR) - Prievidzská a bojnická samospráva budú nového zmluvného dopravcu mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorý by mal nasledujúce roky zabezpečovať výkony vo verejnom záujme na územiach oboch miest, obstarávať spoločne. Vyplýva to z návrhu zmluvy na tento účel, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (22.8.) schválili prievidzskí mestskí poslanci.

"Návrh predkladáme z dôvodu minimalizácie nákladov, zvýšenia hospodárnosti, efektívnosti, ako aj racionalizácie administratívnych úkonov v procese verejného obstarávania," informoval na rokovaní viceprimátor Ľuboš Maxina. Keďže sú obidve mestá podľa jeho ďalších slov zo zákona verejným obstaraváteľom a je žiaduce, aby do budúcna zabezpečoval tieto služby jeden alebo totožný dopravca pre územia obidvoch miest, je potrebné, aby sa Bojnice a Prievidza zaviazali uskutočniť aj spoločné obstarávanie na tohto dopravcu.

Obe samosprávy sa už dohodli na tom, že obstarajú plán dopravnej obslužnosti MHD, ktorý predchádza vyhláseniu súťaže na nového zmluvného dopravcu. Plán bude zohľadňovať súčasný i budúci vývoj v tomto druhu dopravy a na jeho dodávateľa už podľa prievidzského viceprimátora prebieha verejná súťaž.

Zmluva o výkone služby vo verejnom záujme s aktuálnym dopravcom končí obom samosprávam na konci roka 2017, pričom MHD na území oboch miest zabezpečuje SAD Prievidza, a.s. Bojnickí mestskí poslanci budú zmluvu o spoločnom postupe vo verejnom obstarávaní na nového dopravcu schvaľovať na jednom zo svojich budúcich rokovaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.