Zoo Bojnice má nové logo, vizuál i web

Na snímke výbeh medveďov bojnickej zoologickej záhrady. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Bojnice 24. augusta (TASR) - Bojnická zoologická záhrada začala v týchto dňoch využívať nový vizuál ako i logo. Zároveň spustila novú webstránku, ktorá tieto prvky obsahuje. Informovala o tom hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

Vytvorenie nového loga zoologická záhrada zdôvodnila zastaranosťou toho predchádzajúceho, pričom aktuálne má byť podľa nej výstižné, zmysluplné a atraktívne pre návštevníkov. "Rozhodli sme sa zachovať v logu nápis Zoo Bojnice. Ten je tvorený jednoduchými a čistými líniami písma. Zelená farba, ktorú sme pre logo zvolili, je farbou prírody, ekológie, rastu a rovnováhy. Je pre nás vhodnou z pohľadu jej významu a tiež vystihuje spätosť zoologickej záhrady s faunou a flórou," ozrejmila Kubičková.

Doplnila, že nápis je doplnený grafikou - siluetou slona afrického v druhom písmene slova zoo. "Pre slona sme sa rozhodli preto, lebo vo všeobecnosti symbolizuje šťastie, múdrosť, plodnosť a dlhovekosť. Slon africký predstavuje pre našu zoo symbol prvenstva, keďže naše slonice Maja a Gula boli prvé zvieratá tohto druhu na Slovensku. Taktiež patria medzi najobľúbenejších obyvateľov našej zoo," zdôvodnila.

Novým logom dáva bojnická zoo podľa Kubičkovej aj najavo, že jej nie je ľahostajné, v akých podmienkach slonice žijú. "Vyvoláva to nádej a záväzok na zlepšenie chovných zariadení, teda aj pavilónu slonov, pretože Maja a Gula si zaslúžia taktiež dôstojné podmienky na svoj dôchodok. Všetko chce však čas a finančné prostriedky," dodala.

Zriaďovateľom Zoo Bojnice je Ministerstvo životného prostredia SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.