Na hraniciach Srbska s Bulharskom zastrelili afganského migranta

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Belehrad 24. augusta (TASR) - Život 20-ročného afganského občana si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v utorok v srbskom pohraničí po tom, ako skupina migrantov ilegálne prekročila srbsko-bulharské hranice. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie srbského ministerstva obrany.

Podľa srbského ministerstva obrany hliadka pohraničnej stráže začula výstrel a následne objavila skupinu šiestich migrantov. Jeden z nich mal strelné poranenie hrudníka, ktorému neskôr podľahol. Neďaleko miesta incidentu pohraničníci zadržali poľovníka, ktorý je podozrivý, že Afganca zastrelil.

Po uzavretí tzv. balkánskej cesty, ku ktorému došlo v marci po tom, ako po tejto trase prešiel vlani do krajín EÚ viac ako milión migrantov, usilujú sa aj dnes stovky ľudí utekajúcich pred vojnami a biedou prejsť z Bulharska cez Srbsko do Maďarska, ktoré je členským štátom EÚ.

Podľa Úradu vysokého komisára pre utečencov (UNHCR) uviazlo v súčasnosti na srbskom území približne 4400 migrantov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.