Taliansky prezident bol v Amatrice, zemetrasenie zabilo už 284 ľudí

Záchranárske jednotky a obyvatelia chodia po sutinách zrútených domov v meste Amatrice po otrasoch v strednom Taliansku 24. augusta 2016. Hodiny na veži kostola zastali v čase otrasov. Foto: TASR/AP

Rím 27. augusta (TASR) - Ascoli Piceno 27. augusta (TASR) - Taliansky prezident Sergio Mattarella navštívil dnes mestečko Amatrice, ktoré má najvyšší počet obetí stredajšieho zemetrasenia. Informovala o tom agentúra AP.

Prezidenta sprevádzal starosta Amatrice Sergio Pirozzi, ktorý mu ukázal rozsah škôd. Mattarella sa stretol aj so záchranármi a poďakoval sa im za úsilie, ktoré vynakladajú pri hľadaní ľudí uväznených pod troskami domov.

V noci nadnes záchranári vytiahli z trosiek v Amatrice tri ďalšie telá. Zemetrasenie si tak v tomto mestečku vyžiadalo už 224 mŕtvych a celkový počet obetí tým stúpol na 284 (v obci Accumoli zahynulo 11 ľudí, v obci Arquata del Tronto 49).

Taliansky prezident Sergio Mattarella. Foto: TASR/AP

V Taliansku je dnes štátny smútok a uskutoční sa aj štátny pohreb pre niektoré z obetí zemetrasenia. Omša za obete z mestečka Arquata del Tronto sa uskutoční v telocvični v meste Ascoli Piceno a bude ju celebrovať biskup Giovanni D'Ercole. Zúčastní sa na nej aj prezident Mattarella.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.