Arménsky premiér Abrahamjan podal demisiu

Hovik Abrahamjan Foto: TASR/AP

Jerevan 8. septembra (TASR) - Arménsky premiér Hovik Abrahamjan dnes na zasadnutí svojej vlády v Jerevane oznámil, že sa rozhodol podať demisiu, informovala agentúra RIA Novosti.

Svoje rozhodnutie zdôvodnil nutnosťou zvoliť nový prístup k spravovaniu štátu a umožniť prezidentovi krajiny Seržovi Sarkisjanovi vytvoriť novú vládu.

Odstupujúci premiér na dnešnom zasadnutí informoval o výsledkoch, ktoré vláda dosiahla pod jeho vedením, a naznačil úlohy čakajúce na nový kabinet. Vyhlásil tiež, že nadviaže spoluprácu s členmi novej vlády, keďže mieni zostať aktívnym politikom.

Abrahamjan bol do funkcie premiéra vymenovaný v apríli 2014. V arménskej tlači sa pred nedávnom objavili správy, že prezident Serž Sarkisjan má v úmysle sformovať novú vládu - vládu národnej zhody -, na ktorej čele má stáť bývalý primátor Jerevanu Karen Karapetjan, ktorý v súčasnosti zastáva funkciu námestníka riaditeľa pre rozvoj v jednej z dcérskych spoločností ruského plynárenského koncernu Gazprom. Podľa médií Karapetjan už podal v Gazprome výpoveď.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.