Orbán chce zastaviť demografický pokles a podporiť rodiny

Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: TASR/AP

Budapešť 8. septembra (TASR) - Prioritami Maďarska v nadchádzajúcom období budú zastavenie demografického poklesu, podpora rodiny a vytvorenie spoločnosti založenej na práci, v ktorej sa bude môcť zamestnať každý, kto môže pracovať. Vyplýva to zo stredajšieho prejavu predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána v úvode schôdzky parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz a KDNP.

O rokovaní v meste Balatonfüred vo Veszprémskej župe informoval dnes predseda frakcie Fideszu Lajos Kósa vo verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió. Uviedol, že vláda navrhne nový model podpory rodiny - podobný, aký na jar zaviedlo Poľsko.

Podľa slov Kósu na ekonomickom fóre v poľskej Krynici štátna tajomníčka rezortu ľudských zdrojov Katalin Nováková, zodpovedná za rodinu a mládež, oznámila, že Maďarsko tento poľský model so záujmom skúma. V rámci programu "Rodzina 500 plus" totiž v Poľsku začali poskytovať za druhé a každé ďalšie dieťa mesačnú podporu 500 zlotých (115 eur).

K novelám zákonov, ktoré vláde strany pripravujú, predseda frakcie Fideszu povedal, že občiansky zákonník budú korigovať na základe ročných skúseností po jeho obnove a návrh menších korekcií zákonov predložia parlamentu aj v súvislosti s vývojom migrácie.

Schôdzka frakcie potrvá do piatka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.