Policajti z Nových Zámkov zadržali muža, ktorý strhával ženám retiazky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Nové Zámky 8. septembra (TASR) – Novozámockým policajtom sa podarilo vypátrať muža, ktorý je podozrivý z viacerých krádeží. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre Božena Bruchterová, z prečinu krádeže už bol obvinený 21-ročný muž zo Srbska.

Ten podľa vyšetrovateľov koncom augusta strhol z krku 66-ročnej žene zlatú retiazku v hodnote 100 eur. „Takého istého skutku sa dopustil aj začiatkom septembra na 54-ročnej žene, ktorej odcudzil dve retiazky zo žltého kovu, čím jej spôsobil škodu vo výške 800 eur. Obidve udalosti sa stali v Nových Zámkoch počas dňa,“ uviedla Bruchterová.

Novozámockí policajti podľa jej slov na objasnení prípadu intenzívne pracovali a podľa ich zistení sa mal krádeží dopustiť práve 21-ročný cudzinec. Muž bol predvedený na políciu, kde bol vypočutý. „Taktiež bola vykonaná rekognícia, pri ktorej ho poškodené spoznali. Za krádež mu v prípade preukázania viny súdom hrozí trest odňatia slobody na dva roky. Obvinený je v cele policajného zaistenia a bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby,“ dodala Bruchterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.