PREZIDENT A. KISKA: Občania Lučenca necítia rast HDP

Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/Martin Baumann

Lučenec 9. septembra (TASR) – Je slovenským paradoxom, že na jednej strane sa našej krajine veľmi dobre darí, rastie HDP i priemerná mzda a klesá nezamestnanosť, ale občania miest, ako je Lučenec, to necítia. Uviedol to prezident SR Andrej Kiska po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi samosprávy Lučenca.

„Chudoba ostáva, mladí ľudia utekajú, nezamestnanosť sa nedarí znižovať. Je úlohou nás všetkých, vlády, prezidenta, parlamentu, uvažovať o tom, ako skutočne môžeme účinne týmto regiónom a mestám pomôcť,“ zdôraznil prezident.

S primátorkou Lučenca Alexandrou Pivkovou sa podľa vlastných slov rozprával o spôsoboch, ako môže v tejto súvislosti fungovať akčný plán rozvoja okresu. „Vláda začala aktívne pracovať na podpore týchto regiónov, kde je nezamestnanosť podstatne vyššia. Rozoberali sme s pani primátorkou, aké sú možnosti, čo sa dá využiť a spraviť, aby mladí ľudia odtiaľto neutekali a našli si tu prácu,“ povedal Kiska.

Dodal, že diskutovali aj o úspešných projektoch. „V Lučenci sa rekonštruovala synagóga, postavili sa komunálne byty a je tu veľa dobrých signálov. Ale ten najdôležitejší, aby toto mestečko dostalo späť prosperitu, aby bolo miestom, kde je radosť žiť a mladé rodiny tam budú chcieť zostávať a neutekať za prácou do zahraničia a väčších miest, tak to je ešte veľká výzva a úloha,“ zakončil.

Program prezidenta v Lučenci pokračuje prehliadkou spoločnosti K-Kart a návštevou Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy, kde bude diskutovať so študentmi. Popoludní má naplánované stretnutie s predstaviteľmi obce Halič v okrese Lučenec a účasť na vernisáži umeleckého diela Memento v lučeneckej synagóge, ktoré je venované pamiatke holokaustu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.