Česi na záver prípravy zdolali severoamerický výber 3:2

Český hokejista Tomáš Plekanec Foto: TASR/AP

Pittsburgh 15. septembra (TASR) - Českí hokejisti triumfovali vo svojom záverečnom prípravnom dueli pred štartom Svetového pohára nad severoamerickým výberom 3:2. Víťazný gól strelil v 52. minúte kapitán Tomáš Plekanec.

Česi si v troch dueloch na prestížne podujatie pripísali dve víťazstvá. Do prípravy vstúpili prehrou s Rusmi 3:4, následne zdolali rovnakého súpera doma po vyšperkovanom výkone v tretej tretine 2:1 po nájazdoch. Severoamerickí mladíci v stredu prvýkrát prehrali, keď v dvoch dueloch predtým prevýšili Tím Európy herne aj výsledkovo. Najskôr triumfovali 4:0, potom 7:4.

V ostro sledovanom dueli Kanady a Ruska videli diváci v Pittsburghu dva výsledkové obraty. Na peknú domácu spoluprácu s koncovkou Patricea Bergerona z 9. minúty hľadali Rusi odpoveď takmer celé dve tretiny. V 44. minúte sa počas výhody o dvoch hráčov oprel do puku Ovečkin a zo svojej typickej presilovkovej parkety pod modrou príklepom vyrovnal. Vynikajúci zápas priniesol zaujímavú zápletku, keď Rusi zásluhou Panarinovej dorážky razom viedli 2:1. Posledné slovo mala ale Kanada. Najskôr v 54. minúte využil Tavares dokonalú clonu pred Bobrovským a v nadstavení zasa Getzlaf nájazd po obrovskej chybe hostí pri striedaní. "Javorové listy" zdolali veľkého konkurenta 3:2 po predĺžení.

prípravné zápasy pred SP:

Tím Severná Amerika - Česko 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly: 49. Gostisbehere (Larkin, Scheifele), 51. Matthews (Gaudreau, Gostisbehere) – 11. Palát (Hemský, Kempný), 48. Faksa (Pastrňák, Palát), 52. Plekanec (Hemský, Nakládal)

Kanada - Rusko 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 9. Bergeron (Crosby, Burns), 54. Tavares (Doughty), 64. Getzlaf (Burns) – 44. Ovečkin (Panarin, Malkin), 48. Panarin (Dadonov, Šipačov)