Bronzového lukostrelca Kinika v Riu strážil Kristus

Členovia Slovenského paralympijského družstva Rio 2016 zložili slávnostný sľub u prezidenta SR Andreja Kisku v Bratislave v utorok 30. augusta 2016. Na snímke vľavo prezident SR Andrej Kiska a vpravo lukostrelec Peter Kinik. Foto: TASR - Jakub Kotian

Rio de Janeiro 17. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant v lukostreľbe Peter Kinik získal v kategórii W1 na paralympijských hrách v Riu de Janeiro bronzovú medailu. V noci na sobotu triumfoval v súboji o konečné tretie miesto, keď zdolal Nemca Uweho Hertera 133:125.

"Vždy, keď som vypustil chybný šíp, pozrel som sa na sochu Krista nad mestom. Dnes bol po celý čas v oblakoch, no až na zaváhanie v koncovke semifinále ma strážil, aj keď som ho nevidel," povedal Kinik pre oficiálny web Slovenského paralympijského výboru.

Brazílske mesto Rio de Janeiro Foto: TASR/AP

Člen klubu MŠK Kežmarok získal pri svojej druhej účasti pod piatimi kruhmi prvú medailu, pred štyrmi rokmi skončil v Londýne na ôsmom mieste. "Som spokojný, ale trošku ma máta semifinále s Davidom (poz. Drahohinským), pretože som mu to daroval. Posledným šípom som dal päťku a pustil som ho do finále. Nič iné mi nezostávalo, len sa skoncentrovať a zastrieľať najlepšie ako viem. Ďakujem slovenským divákom, že mi dopriali tak perfektnú atmosféru a mohol som vystrieľať medailu," dodal bronzový medailista.


o 3. miesto:

Uwe Herter (Nem.) - Peter KINIK (SR) 125:133

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.