Košický Olympijský pamätník má vzdať poctu športovcom

Ilustračnám snímka Košíc. Foto: TASR/František Iván

Košice 17. septembra (TASR) – Košickí mestskí poslanci na tohtotýždňovom rokovaní Mestského zastupiteľstva (MsZ) schválili prenájom pozemku Olympijskému klubu v Košiciach.

"Olympijský klub Košice dlhodobo usiluje o osadenie Olympijského pamätníka v parčíku v nároží ulíc Rastislavova, Štúrova. Má byť poctou olympionikom a paraolympionikom reprezentujúcim mesto Košice na hrách letnej a zimnej olympiády v novodobej histórii Olympijských hier," uvádza sa v materiáli na rokovanie.

Poslanci pozemok prenajali na dobu neurčitú za jedno euro na rok. Vzhľad pamätníka v polovici júna odsúhlasil Slovenský olympijský výbor.

"Pamätník má byť z bieleho travertínu, kameniny, mramoru a kovu. Na trojbokom hranole majú byť výjavy zo starobylých olympijských hier s uvedenými rokmi jednotlivých olympiád a menami účastníkov zo Slovenska. Námestíčko pri pamätníku má mať rozmery 5 x 5 m. Pamätník má byť osadený na základe statického posúdenia, spevnená plocha v jeho okolí ako aj samotný pamätník si nebude vyžadovať výrub stromov. Plocha bude realizovaná tzv. suchým procesom, jej povrch budú tvoriť 5 cm hrubé rezané travertínové platne so škárovaním," uvádza sa v predloženom materiáli.

Poslanci schválili nájom z dôvodu hodného osobitného zreteľa, nakoľko nájomca je občianskym združením a vykonáva verejnoprospešnú športovo – spoločenskú činnosť. Prispieva k šíreniu slovenského športu a športovej kultúry v Košiciach i zahraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.