Turecko avizovalo ofenzívu na ďalšiu baštu Islamského štátu v Sýrii

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto: TASR AP

Ankara 19. septembra (TASR) - Turecká armáda podnikne ofenzívu na ďalšiu baštu takzvaného Islamského štátu na severovýchode Sýrie, na mesto al-Báb v provincii Aleppo. Oznámil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, ktorého citovala agentúra AP.

Sýrske opozičné sily podporované tureckými vojakmi a tankami už podľa Erdogana "vyčistili" od militantov oblasti severnej Sýrie pri hraniciach s Tureckom, a sú odhodlané pokračovať ďalej na juh smerom na mesto al-Báb.

Erdogan zdôraznil, že spoločná ofenzíva sýrskych opozičných síl a tureckej armády bude pokračovať, až pokým sa nepodarí plne odstrániť hrozbu, akú pre Turecko predstavujú teroristi operujúci v severnej Sýrii.

Turecko po prvý raz vyslalo tanky na územie Sýrie 24. augusta. V spolupráci s miestnymi povstalcami - prevažne Arabmi a Turkménmi bojujúcimi pod zástavou Slobodnej sýrskej armády - sa Ankare podarilo vytlačiť z pohraničia bojovníkov IS a súčasne zastaviť ďalší postup sýrskych Kurdov podporovaných Spojenými štátmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.