Albrightová: Systém by sa mal zlepšiť, aby imigranti nežili ako zvery

Madeleine Albrightová Foto: TASR/AP

New York 20. septembra (TASR) – Myslím si, že Slovensko sa v otázke imigračnej politiky snaží niečo robiť, aj keď viem, že je to ťažké a taktiež si myslím, že musí, hlavne teraz, keď predsedá Rade EÚ, spolupracovať s druhými, aby fungoval poriadny systém.

Po pondelkovom neformálnom obede so slovenským prezidentom Andrejom Kiskom a ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom v New Yorku to povedala bývalá americká ministerka zahraničných vecí Madelaine Albrightová.

Slovenská delegácia vedená prezidentom sa zúčastní 71. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, na ktorom zároveň poslednýkrát vystúpi súčasný americký prezident Barack Obama.

"Myslím, že musí to byť lepšie zariadené, aby ľudia, ktorí prichádzajú, nežili ako nejaké zvieratá, ale aby mohli pracovať. Každá krajina v tomto musí niečo robiť," prízvukovala Albrightová.

Taktiež sa domnieva, že je veľmi dôležité, že Slovensko bude na dnešnej konferencii venovanej migrácii, pretože americký prezident si podľa jej slov praje, aby tie krajiny, ktoré majú vôľu a záujem pomôcť, aj pomohli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.