Preprava humanitárnej pomoci môže stáť Slovensko 400.000 eur za 4 roky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 20. septembra (TASR) – Náklady na prepravu materiálnej humanitárnej pomoci Slovenskej republiky do zahraničia môžu dosiahnuť za štyri roky sumu 400.000 eur. Vyplýva to z rámcovej dohody zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv na internete medzi Ministerstvom vnútra (MV) SR a spoločnosťou Freight consulting, s. r. o., ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže.

Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na svojej internetovej stránke v marci tohto roka. Rezort vnútra hľadal spoločnosť, ktorá by zabezpečovala prepravu humanitárnej pomoci do zahraničia s využitím cestnej, železničnej a lodnej námornej dopravy.

Výsledkom verejného obstarávania je rámcova dohoda medzi MV SR a Freight consulting, s. r. o. „Maximálny finančný limit pre túto rámcovú dohodu na obdobie 48 mesiacov od nadobudnutia účinnosti je v súlade s predpokladanou hodnotou zákazky stanovený vo výške 400.000 eur bez DPH,“ konštatuje sa okrem iného v uzavretej dohode.

Podľa štruktúrovaného rozpočtu ceny uvedeného v prílohe zmluvy vyjde cestná preprava nákladným vozidlom (max. 24 ton) na 3,50 eur/km bez DPH, lodno-námorná preprava (za 40 stopový kontajner, max. 24 ton) 0,15 eur/km bez DPH a železničná preprava (za 40 stopový kontajner, max. 24 ton) 0,15 eur/km bez DPH.

Medzi požadované služby zahrnuté v cene sú aj špedičné a colné vybavenie prepravovanej techniky a materiálu, prekládka, vykládka, poistenie prepravovaného tovaru a ďalšie služby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.